T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Tonya Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Tonya Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Dr.Murat Kadir TOPCU

Güncelleme Tarihi: 20/09/2018

Dr.Murat Kadir TOPCU.JPG

Dr.Murat Kadir TOPCU


1969 yılında Trabzon’da doğdu. Üniversite İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Trabzon Lisesini bitirdi. 1986 yılında kazandığı KTÜ Tıp Fakültesini 1992 yılında bitirip aynı yıl Şanlıurfa’da Kısas Sağlık Ocağında göreve başladı. 2 yıl Şanlıurfa’da çalıştıktan sonra Trabzon’a tayin oldu.

    Akçaabat Devlet Hastanesi Acil Servisi, Akçaabat Adacık Sağlık Ocağı, Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisinde çalıştı. Söğütlü Aile Merkezinde Aile Hekimliği yaptı.

Trabzon İl Sağlık Müdür Yardımcılığı,Fatih Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı ve Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2007 ve 2008 yıllarında Aile Hekimliği geçiş sürecinde 6 ilde 11 Eğitimde Eğitimci olarak görev aldı. 

             

     2015 yılı Temmuz ayında Tonya Devlet Hastanesine tayin oldu. 13 Ekim 2016-06.08.2018 tarihleri arasında Tonya Devlet Hastanesi Başhekimi olarak çalışdı.Halen aynı hastanede Hekim olarak çalışmaktayım.

Sivil Toplum Örgütlerinde aktif olarak çalıştı. Gürcistan, Azerbaycan, Arakan, Filipinler, Bosna-Hersek, Suriye, Yemen, Lübnan, Togo, Moritanya, Etiyopya, Tayland, Fas’ta tıbbi ve insani yardım çalışmalarında bulundu. Bu ülkelerde Sünnet ve Katarakt ameliyatları organize etti, Sağlık Taraması, Salgın Hastalıklara karşı Aşılama, Arama-Kurtarma çalışmaları yaptı. Uganda’da Ana çocuk Sağlığı Merkezi, Gambiya’da okul yapılmasında aktif rol aldı.

Şu anda Cihannüma Derneği Trabzon Yönetim Kurulu üyesi ve Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanlığını yürütmektedir

Dr. Murat Kadir Topcu evli ve 3 çocuk babasıdır.